W marcu w Bibliotece wiele się działo. Dzieci i młodzież chętnie podejmowały się wykonania prac plastycznych według własnej inwencji. Malowały swoich bohaterów, by potem umieścić rysunki na wystawie.

12 marca odbyło się spotkanie DKK, na którym młodzież omawiała proponowaną lekturę.

19 marca w Bibliotece przy współpracy z Domem Kultury miały miejsce warsztaty plastyczne, na których dzieci i młodzież ozdabiały jajka styropianowe.

Powiatowy konkurs czytelniczy zbliża się wielkimi krokami, dlatego dzieci nie ustawały w wysiłku i chętnie ćwiczyły głośne czytanie w Bibliotece.


 

Biblioteka Publiczna w Kamienicy to miejsce, w którym dużo się dzieje - można porozmawiać, zagrać w gry planszowe, odrobić zadanie domowe.

We wtorek 20 lutego, odbyły się pierwsze przygotowania do Konkursu Pięknego Czytania.


 

Drugi tydzień ferii był też pełen wrażeń! Dzieci i młodzież nie próżnowały. We wtorek bawiły się w kalambury, grały w UNO, Podaj dalej, układały puzzle. 

W czwartek z bardzo dobrym efektem stworzyły Wszechświat z plasteliny.

Ferie dobiegły końca, dziękujemy dzieciom i młodzieży za aktywność i zaangażowanie. Pozdrawiamy wszystkich czytelników i serdecznie zapraszamy do biblioteki.


 

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Kamienicy trwają. We wtorek 16 stycznia młodzi czytelnicy malowali kredą zimę. Kreda spełniła swoją rolę, rysunki były bardzo ładne i dobrze imitowały zimę.

18 stycznia w czwartek odbyły się zajęcia plastyczne, na których gościła czytelniczka biblioteki Pani Helena. Pani Helena prezentowała dzieciom różne techniki tworzenia kwiatów z bibuły. Praca z bibułą to także doskonała okazja do rozmów i dobrej zabawy. W trakcie wykonywania kwiatków przeznaczonych dla Babci i Dziadka dzieci śpiewały i słuchały muzyki.


 

Święta tuż, tuż, dlatego 7 grudnia w Bibliotece Publicznej w Kamienicy dzieci dekorowały pierniki. Pracowały z wielkim przejęciem, słuchając jednocześnie świątecznych opowieści. Pierniki były ślicznie udekorowane i jak się okazało także smaczne. Dziękujemy dzieciom za piękną pracę.


 

Dnia 6 grudnia 2023r. w Bibliotece Publicznej w Kamienicy odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Odwiedziny Pani Justyny w Bibliotece to była wielka frajda i radość dla czytelników. Pani Justyna jest cenioną autorką książek dla dzieci, dlatego dzieci z wielkim entuzjazmem rozmawiały o książkach, które znają i lubią.

Przygody Skarpetek były tematem przewodnim spotkania, niemniej nie zabrakło także rozmów o życiu. Pani Justyna w bardzo przystępny i niewymuszony sposób opowiadała o swojej drodze zawodowej, o tym, że trzeba w życiu pokonywać trudności i zmieniać to co złe. Dzięki szczerości i życzliwości potrafiła nawiązać z dziećmi serdeczny kontakt. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece, mieli do Naszego Gościa wiele pytań, chętnie opowiadali o swoich wyborach czytelniczych, rozmowom nie było końca. 

Pani Justynie Bednarek dziękujemy serdecznie za spotkanie, życzymy sukcesów i zadowolenia w dalszej pracy twórczej.

Dziękujemy także Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu za opiekę nad DKK w Kamienicy i za to, że zaprasza do nas znakomitych gości.

 


 

28 listopada klasa I z Oddziału Szkolno-przedszkolnego w Kamienicy gościła w Bibliotece Publicznej. Tematem spotkania był "Plastusiowy pamiętnik", lektura, którą od pokoleń dzieci wraz z rodzicami chętnie czytają.

W bibliotece Plastuś odżył na nowo, dzieci z wielką uciechą wykonały piękne prace plastyczne, stworzyły własne piórniki, wysłuchały piosenek i fragmentów książki.

 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie i wspaniałą pracę.


 

Dzieci i młodzież chętnie angażują się w zajęcia biblioteczne, malują, grają w gry planszowe i co ważne, czytają książki. Na ostatnich zajęciach zrobiły już piękne papierowe choinki.


 

Do Biblioteki Publicznej w Kamienicy można bez problemu wjechać wózkiem i z wózkiem.

Zapraszamy!


 

Na kolejnej lekcji bibliotecznej przedszkolaki malowały ulubione postacie z bajek z jesiennymi liśćmi w tle. Pięknie słuchały opowiadań czytanych przez bibliotekarza. Nasi najmłodsi czytelnicy potrafią samodzielnie oglądać i wybierać książki. 

BRAWO!