Dzisiejsze wakacyjne zajęcia z dziećmi w Bibliotece Publicznej w Paczkowie poświęciliśmy tematyce 770-lecia miasta Paczków. Ogromny, wspólnie malowany farbami i ozdabiamy doklejanymi elementami obraz Paczkowa został powieszony w holu biblioteki. Po skończonej pracy plastycznej chwila na gry planszowe, sprawnościowe oraz poczytanie książek.


 

Kolejny poniedziałek Paczkowski Uniwersytet III Wieku udowadnia, że gry stolikowe, karciane i planszowe, zawsze są na topie!


 

Kolejny dzień wakacji w bibliotece za nami!

Dziś w bibliotece królowały owoce! 🍎🍐🍌🍉🍑

Zdrowo, smacznie i kolorowo! 🤩

Na początek krótka praca plastyczna - lody z płatków kosmetycznych. Po skończonej pracy dzieci otrzymały talerzyki, noże i owoce do przygotowania ulubionej sałatki owocowej. 🍽

Na koniec chwila na rozmowę ze znajomymi i gry planszowe. ♟🎲


 

Gorąca atmosfera nie tylko za oknem… ‼️ W Bibliotece Publicznej w Paczkowie temperatura wrze! ☀️

Na dzisiejszych wakacyjnych zajęciach z dziećmi odbył się coroczny biblioteczny grill! Pyszna kiełbaska, kaszanka, chlebek z masełkiem i czosnkiem, woda z mięta, cytrynką i arbuzem, pomidorki, ogórki – zapach unosił się w całej bibliotece! Dzieci wykonały pracę plastyczną z targanych wycinanek oraz zagrały w gry planszowe i sprawnościowe. Wszystko przy dobrej muzyce i przyjaznej atmosferze. 


 

Na dzisiejszych wakacyjnych zajęciach w bibliotece uwagę poświęciliśmy naszemu kochanemu miastu, które obchodzi w tym roku swoje 770-lecie. Będąc mieszkańcami rycerskiego miasta nie mogliśmy obejść się bez tarcz ⚔️ Dzieci wysłuchały także odczytanej legendy naszego regionu o chłopcu Paczko, dzięki któremu zawdzięczamy nazwę miasta i powstanie murów. Po skończonej pracy plastycznej można pograć ze znajomymi w gry planszowe i sprawnościowe.


 

Czy robienie posiłków musi być nudne i skomplikowane? Nie musi! Na dzisiejszych, pierwszych wakacyjnych zajęciach, uczyliśmy się przez zabawę na talerzu jak skomponować prosty, zabawny, kolorowy, smaczny i przede wszystkim zdrowy posiłek! Krok po kroku z książką pt. „Kulinarne zabawy” tworzyliśmy cuda na talerzu, aby później ze smakiem je zjeść. 😁Oczywiście, jeśli zdrowy tryb życia, to nie mogło zabraknąć ruchu! Dzieci wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych i zręcznościowych, w tym m.in. układanie słowa przy pomocy rurki, bieg z piłeczką pingpongową lub bieg z balonem na brzuchu. Warto promować zdrowie i ruch, dlatego dzieci wykonały także plakaty pt. „ZDROWA REKLAMA”.

Do zobaczenia w piątek!

 


 

23 czerwca, wiec już niebawem - Dzień Ojca. Ojca, który dla każdego dziecka jest nie tylko tatą, ale i superbohaterem, który umie się rozprawić zarówno z baśniowym smokiem, jak i zepsutym kranem. Dla tatusiów dzieci wykonały piękne rysunki "TATA SUPERBOHATER" oraz medale "TATA NA MEDAL". Przeczytano fragment zabawnego opowiadania o chorym tacie oraz wiersz z humorem pt. "Jak oswoiłem swojego tatę".  Nie zabrakło piosenek z okazji Dnia Ojca i oglądania księgozbioru działu dla dzieci.