Dnia 7 maja 2025 roku o godz. 10:00 w Bibliotece Publicznej w Paczkowie odbył się tegoroczny Turniej Wiedzy o Paczkowie zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Paczkowie, Burmistrza Miasta i Gminy Paczków oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 oraz 7-8. Odpowiedzi drużyn oceniało jury w składzie:
- p. Antoni Malik - emerytowany nauczyciel,
- p. Adam Król - były dyrektor Muzeum Gazownictwa w Paczkowie,
- p. Mariola Furmanek – emerytowany nauczyciel.
Pytaniami wspólnie odkrywaliśmy historię naszego miasta i regionu. W podziękowaniu za udział w Turnieju każdy uczestnik otrzymał upominek – obraz z wizją Paczkowa z 1914 roku.
W ramach nagrody dla uczniów za uczestnictwo w Turnieju będzie wspólne wyjście na kręgle oraz pizzę dnia 9 maja 2025 roku o godz.11:00.
Nagrodę dla uczestników tegorocznego Turnieju ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Zwycięzcy tegorocznego Turnieju Wiedzy o Paczkowie:
KLASY IV-VI:
I MIEJSCE- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamienicy
II MIEJSCE- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie
III MIEJSCE- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzeboszowicach
KLASY VII-VIII
I MIEJSCE- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie
II MIEJSCE- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamienicy
III MIEJSCE- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzeboszowicach
Dziękujemy jury, nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju! 😊
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie dnia 24 kwietnia 2025 roku zorganizowała dla uczniów grę terenową w ramach projektu "1000-lecie Królestwa Polskiego". Uczniowie przenieśli się na chwilę w czasy Bolesława Chrobrego, zostali jego posłańcami oraz mieli do wypełnienia ważną misję - zebranie informacji o jego dokonaniach. Gra była pełna terenowych zagadek, wyzwań, odkryć i emocji! Na koniec podsumowujące spotkanie w Bibliotece Publicznej w Paczkowie.
Już niebawem Wielkanocne Święta... Co oznacza nazwa WIELKA - NOC? Dlaczego ta noc jest taka "wielka"? Co wkładamy do koszyczka i jaką symbolikę mają wszystkie produkty wkładane do koszyczka? Skąd wziął się zwyczaj poniedziałkowego polewania woda? 🤔🤔
Dużo pytań, ale na wszystkie znamy już odpowiedź! 😃 Pomogła nam w tym prezentacja multimedialna. 😉
Jeżeli Wielkanoc, to i pisanki, a z każdego jajeczka wykluwa się symbol życia i Wielkanocy - kurczaczek! Praca plastyczna wymagała dużo cierpliwości i zdolności manualnych, ale wyszła pięknie - sami zobaczcie!
Nie zabrakło chwili na relaks przy książkach i świątecznej sesji zdjęciowej z króliczkiem!